Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                             

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

    Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie 27 października, kiedy to obchodziliśmy Dzień Języków Obcych.

To dobra okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

     W ramach obchodów podjęliśmy różnorodne działania, a w organizację zaangażowali się wszyscy uczniowie szkoły. Najpierw obejrzeliśmy krótkie przedstawienie „Warto się uczyć języków”.

 

 Potem każda klasa przedstawiała wybrane Państwo:

klasa I – Polska

 klasa II – Chiny

klasa III – Egipt

klasa IV – Austria

klasa V – Hiszpania

klasa VI – Anglia

Podsumowaniem imprezy były piosenki w języku angielskim lub niemieckim wykonane przez uczniów z klas I – III oraz quiz dla uczniów z klas IV – VI. Zadbaliśmy również o wystrój szkoły – na piętrze zaprezentowano pomysły i wskazówki „Jak się uczyć języków obcych, żeby się ich nauczyć?” przygotowane przez uczniów z klas piątej.

 Renata Boduch

wstecz